Uszy są najwrażliwszym i najdostępniejszym wejściem do mózgu. Z muzyką na uszach trenujemy neurologiczny i fizjologiczny system mózgu. Stymulujemy ośrodki w korze mózgowej.

Takie oddziaływanie mają zwłaszcza wysokie tony o częstotliwości 6000-8000Hz. Istota terapii polega na stymulowaniu mózgu właśnie tymi tonami, stopniowo dźwięki w muzyce stają się coraz wyższe, aż dochodzą do 8000Hz. Co to znaczy? To jest tzw muzyka filtrowana filtrem np 8000Hz tzn, że wszystkie niższe dźwięki są odcięte i pozostają tylko dźwięki o wskazanej częstotliwości.

W tym sensie utwory puszczane dziecku są tylko nośnikami. Wysokie częstotliwości nie występują w języku polskim, zatem dzieci mają szansę doświadczyć dźwięków z tej skali tylko w kontakcie z muzyką klasyczną i muzyką filtrowaną w trakcie terapii.

Do stymulacji używa się specjalnych słuchawek – dźwięki podawane są drogą powietrzną i kostną, stąd słuchawki mają wbudowany pobudnik kostny. Masz dwoje uszu. Masz dwie półkule. Możemy trenować koordynację dwóch półkul za pomocą dwojga uszu. To uleczy wiele problemów, które zależą od koordynacji dwóch półkul mózgowych.

Najczęściej używaną muzyką jest muzyka W.A. Mozarta, bo jego utwory bogate są w wysokie i rozbudowane rejestry.

Jako jedyna placówka w Łodzi stosujemy również filtrowany głos matki, co jest odzwierciedleniem dźwięków, jakie dziecko słyszy w okresie prenatalnym.

Możemy pomóc twojemu dziecku!

Wskazania:

1. dysleksja i różnego rodzaju trudności w nauce

2.ADD/ADHD

3.centralne zaburzenia słuchu czyli dziecko słucha, ale nie słyszy (nie ma ubytku słuchu, ale np.ma trudności z różnicowaniem dźwięków – uwaga słuch fonematyczny, ma trudności z rozumieniem mowy zwłaszcza w obecności bodźców zakłócających,ma trudności z lokalizowaniem źródła dźwięków, z aktywnym słuchaniem itp.)

4.autyzm – trening słuchowy może zmniejszyć objawy nadwrażliwości słuchowej oraz poprawić komunikację z otoczeniem

5.zaburzenia mowy – opóźniony rozwój mowy, zaburzenia artykulacji, jąkanie

6. terapia zmniejsza napięcie psychiczne, energetyzuje, poprawia nastrój – pomaga w stanach depresji i spadku nastroju u dzieci i dorosłych, pomaga przezwyciężyć traumy

7. pomaga w nauce języków obcych

45 sesji x 45 min
1
60 zł / 2700 zł *
* W abonamencie: przy jednorazowym zakupie conajmniej 4 zajęć